Architekti Design Shakeru 2015 - Wlide Space Studio

Co si můžu představit pod názvem Wlide Space?

Petr Bakoš: Zakládáme toto studio s názorem na pracovní a kancelářské prostory. Chtěli bychom kancelář a přístup k ní pojmout jinak, než vybírat nábytek z katalogů. Chceme vytvářet originální kancelářské prostory, kde jde vidět, že každá firma má svůj přístup k práci a potřebuje své jedinečné prostředí. Jde nám o to, dělat nábytek jako solitéry v prostoru, přímo na míru interiéru. Nedodáváme židle, ale vytváříme nábytek přímo pro způsob práce.

„Nebát se a jít do toho. S našimi zkušenostmi si to můžeme dovolit.“

Co jste navrhli pro DESIGN SHAKER 2015?

Petr Fiala: Vymysleli jsme celou architekturu veletrhu, stavíme jednotlivé sekce Fresh Space, Field Office i Big Deal. Tereza Kozlová vymyslela, že by bylo dobré mít na veletrhu i dům… tak vznikl nápad na Decore Gallery, kterou taky stavíme.

Petr Bakoš: Je to velký experiment, ale stejně jako v jakékoliv jiné profesi i tady platí: nebát se a jít do toho je ze všeho nejdůležitější. S našimi zkušenostmi si to můžeme dovolit. 
Decore Gallery bude celá z polystyrenu – už jste něco z tohoto materiálu stavěli? A proč jste si vybrali zrovna polystyren? Petr Bakoš: Polystyren, i když se to možná nezdá, je dobrá hmota. Zdánlivě lehounký a křehký, ale když se z něj udělá velká věc, je těžký a masivní. Je to skvělý sochařský materiál a dobře se opracovává, řeže se rozžhavenou strunou přímo z 3d modelu.

Petr Fiala: Máme rádi výzvy a rozdílnost materiálů. Právě máme zadání na židli, která bude tištěna 3d tiskárnou.

Jaké projekty jste v předchozích letech připravovali?

Petr Fiala: Už za sebou pár společných projektů máme. Například jsme vymysleli kanceláře pro call centrum Vodafone a kanceláře Skylink. Na DESIGN SHAKERU chceme ale naše studio poprvé pořádně představit a pustit se do toho.

Chystáte se dělat a navrhovat kanceláře. Jak by tedy měla taková kancelář vypadat? Řekněme například kancelář pro reklamní agenturu...?

Petr Fiala: Reklamka by měla mít hodně podprostorů; kuchyň, malou místnost pro schůzky, prostory pro scházení, místo, kde sedí lidé se sluchátky a něco vytváří.

Petr Bakoš: Mně přijde dobré a užitečné, když může člověk v práci střídat prostředí. V reklamce je hrozně důležitá špinavá zeď…. Leonardova Zeď – flekatá zeď, kde si z fleků sestavuješ a představuješ různé obrazy a třídíš myšlenky.

A open office? Jak má podle vás vypadat obrovská kancelář pro 300 lidí?

Petr Bakoš: Každý musí mít své místo na zemi, nikdo si nesmí připadat jako mravenec.

Petr Fiala: Naše práce je v tomto případě vybojovat těm lidem aspoň trochu místa.

Ve Wlide Space Studiu se Petr Bakoš a Petr Fiala věnují promýšlení a navrhování kanceláří, studií a dílen, tedy tomu, jak má fungovat dobré pracovní prostředí. Svou práci představí na veletrhu DESIGN SHAKER, pro který vymysleli a realizují veškeré architektonické práce.


Starší Novější