STUDIO TINQUER

Proč jste se rozhodli přemístit do Čech a pracovat tady?

To bylo z mojí strany čistě pragmatické rozhodnutí. Vlastní bydlení v Anglii pro mě po škole bylo v nedohlednu a já jsem hrozně toužila bydlet ve svém. Tinquer se zrodil až tady a můj budoucí manžel Ian se ke mě přidal asi po roce. Pro Prahu jsme se rozhodli proto, že jsme měli pocit, že díky tomu, že jsme mezinárodní a máme dlouholeté zkušenosti z ciziny, můžeme na místní trh přinést něco svěžího.

Čím myslíte, že se lišíte od jiných studií, případně vnímáte potřebu odlišovat se?

Myslím, že hlavně tím, že dodáváme návrh i instalaci a to v určitém pro nás typickém stylu, za použití recyklátů a starých věcí. Máme sehraný tým a řekla bych, že tím odpadá určitý stres z toho, že nevíte, jak bude návrh korespondovat s realitou. Nevím, jestli máme úplně potřebu odlišovat se, spíše cítím potřebu dělat si věci po svém. Možná to, co je na nás jedinečné vzniká právě díky tomu.

Rozsah vašich aktivit je velmi široký, jak byste představila, co ve studiu děláte?

Asi jako vytváření konceptů, které někdy zahrnují psychologii značky, grafiku i interiéry, jindy třeba „jen“ webovou stránku. Já mám ráda, když projekt působí celistvě a s tím rádi vypomáháme. Máte pravdu, že náš záběr je široký, ale dohromady dává smysl. No a pak záleží na klientovi, jestli od nás bude chtít v podstatě všechno, co jsme schopni nabídnout, v tom případě má jistotu, že projekt bude působit celistvě, nebo jestli bude chtít pomoct jen s určitou částí.

Co je nejdůležitější si při práci na designu interiérů uvědomit?

Podle mého to, jak se ten interiér bude používat. Vystudovala jsem kromě designu i psychologii a tvorba interiéru se bez ní neobejde.

Co je nejdůležitější si při práci na designu interiérů uvědomit? 

Podle mého to, jak se ten interiér bude používat. Vystudovala jsem kromě designu i psychologii a tvorba interiéru se bez ní neobejde. 

Máte zkušenost ze zahraničí, cítíte stále rozdíly ve spolupráci s českými a zahraničními firmami?

Já abych pravdu řekla úplně nevím, protože většina našich klientů jsou cizinci, mnohdy i ve vedení českých firem. Možná spíš my jsme si ze zahraničí přivezli určité zásady práce a pracujeme jen s lidmi, u kterých cítíme, že to mají stejně. Málokdy děláme jednorázové projekty, spíše se klientům věnujeme dlouhodobě a tým našich spolupracovníků se za tu dobu kromě rozšíření také moc nezměnil. Řekla bych, že v našem případě jde tedy spíše než o rozdíly mezi českými a zahraničními firmami o osobní sympatie.

Na čem ve studiu právě pracujete a co chystáte na tento rok?

V současné době je těch projektů víc. Dokončujeme další sérii vintage pokojů ve fusion hotel prague. Jsou to takové domácí pokoje v hotelovém prostředí. S tímto hotelem v centru Prahy spolupracujeme už léta a před nedávnem jsme pro ně dokončili přestavbu Soup In The City, polévkového bistra v dolních prostorách hotelu.

Zakladatelka firmy Tinquer Tereza vystudovala grafický design a psychologii ve Velké Británii. Její cit pro design má nejen vtip, ale zároveň ctí účelovost a záměr. Její návrhy jsou elegantní a nonšalantní, a navíc fungují přesně tak, jak potřebujete. Důležitým pilířem Tinquer Interiors je Ian, Kanaďan žijící v České republice. Jeho úlohou je technické řešení Tereziných návrhů a příprava 3D vizualizací. www.tinquer.com


Starší Novější