TEL-AVIV: WHITE NIGHT

Jak se vám v Tel Avivu líbilo? Byla jste zde poprvé? Co vás nejvíc zaujalo?

V Tel Avivu jsem byla potřetí. Poprvé před 18 lety. Město mě fascinuje; je tak jiné než Praha: je živé, plné velmi zajímavých lidí. A co je pro mě velice přitažlivé, to je moře. Kombinace města a moře, to je tak úžasné, jiný životní styl, jiné tempo! Tentokrát jsem přijela pracovně, spolupracovali jsme na společném projektu, takže jsem tentokrát zažila město i z pohledu místních Izraelců, designérů. Navštívili jsme společně obchody s látkami, nitěmi, šroubky i velká papírnictví. To bylo skvělé a velmi zajímavé. Je tady mnohem větší výběr. Člověk přijde do obchodu a vše, co potřebuje najde - to z Prahy neznám. Taky jsme měli šanci navštívit divadlo, konkrétně taneční představení Dance: Re-wrapped, které bylo úžasné. Velmi jiné, než taneční představení, které znám z Prahy. Vše bylo velmi výtvarné a nádherné, s velmi fotogenickými kostýmy. Šlo vlastně o takové živé obrazy - moc mě to bavilo!

Jak hodnotíte izraelskou módu? Jak na vás působí Izraelky svým způsobem oblékání? Existuje podle vás něco jako izraelský styl?

Všeobecně je izraelská móda neurčitá, pro mě nicneříkající, když tedy mluvím o komerční sféře. Mezi lidmi, kteří se o módu zajímají, lze najít styl, který mám velmi ráda. Jde především o minimalismus, čistotu, oversize modely, jednobarevné a čisté linie.Jak se vám spolupracuje s izraelskými návrháři? Člověk je v tomto oboru zvyklý na stres, vše musí být načasované na vteřiny. Návrháři tady umí velmi dobře improvizovat, nejsou nervózní, důvěřují si navzájem na 100%, což mi přišlo opravdu skvělé. V některých chvílích jsem byla trochu nervózní, ale všechno dopadlo naprosto skvěle a s klidem. Pro mě šlo jednoznačně o inspirativní týden.

Kde hledáte inspiraci pro vaše kolekce? Jak vybíráte látky?

Je to různé, nemohu představit jednu strategii, kde čerpám inspiraci. Vždycky mě ale spolehlivě nakopne cestování, to opravdu miluji: poznávání jiných kultur, lidí, jídel. To je něco, co mě velmi baví a inspirace přichází sama. Teď po návratu z Izraele už pracuji na nové kolekci inspirované podnebím v Tel Avivu...

Jste ředitelkou pražské galerie Harddecore, řekněte nám víc.

Galerie Harddecore byl projekt, který měl představovat a prezentovat nové a začínající designéry. Bylo to jediné místo v Praze, které mladým studentům poskytovalo prostor k prezentaci. Pořád to tak je, ale jelikož mezitím vzniklo spoustu podobných míst, jezdíme do zahraničí a přivážíme i zahraniční designéry. Je to však místo, kde především máte jedinou šanci vidět a koupit mé modely a také světla a doplňky od Petra Bakoše. Nově teď v galerii máme kolekci šperků od designéra, se kterým jsme v Tel Avivu spolupracovali na naší instalaci. Šperky jsou, myslím, jedinečné a řekla bych jiné, než co známe od českých šperkařů. Jsem moc ráda, že jsme měli tu možnost a šanci v Tel Avivu spolupracovat a přivést nové tváře do Prahy a děkuji za ni!


Older Post Newer Post