Motomosomo

Co znamená název MOTOMOSOMO?

MOTOMO je, že šperk motáme. Máme destičky s různým počtem dírek, do kterých různě provlékáme provázek. Společně vymýšlíme nové vzory, máme jich spousty, ale pro začátek jsme použily jen ty nejjednodušší. Kdo by si chtěl vymyslet vlastní vzor, může si koupit naše šperky (které jdou koupit i jako stavebnice) a umotat si je úplně sám. Máme i velké matrice pro malé děti, které ještě nedokážou provléct provázek malinkou dírkou, ty ale ještě neprodáváme.

Jak šperky fotíte?

Máme tady cínovou sochu, kterou dělal náš praděda. Je to „jako paní“, ale má ruce dokola a nemá hlavu... Líbí se mi, jak na cínu vypadá svítivě oranžový provázek.

Jak vás napadlo začít dělat šperky?

Napadlo to spíš tátu, než nás. Chěly jsme kapesné a on říkal, že se musíme učit vydělat si peníze samy a že něco vymyslí... Založili jsme pak společně firmu. Můžeme se rozhodnout, jestli si peníze necháme vyplatit nebo za ně koupíme třeba materiál na další šperky.

A kolik jste jich už prodali?

Už tak čtyři nebo pět. Fotíme teprve šperky do katalogu...

Co tě na tom nejvíce baví?

Nejvíc ze všeho mě baví vyrábění a pak taky to, že naše šperky jdou vyrobit docela rychle. Nemusíme něco vyrábět třeba měsíc, aby to bylo hotové… Já jsem totiž docela netrpělivá, tak bych to tak dlouho ani nevydržela.

S čím vám pomáhá malá Thea?

Ta to vždycky pořádně zamotá, zatím jí to moc nejde. Ale naučí se to!

Každý váš šperk se jmenuje jinak, jak vymýšlíte názvy?

To je jednoduché, je to podle počtu dírek v destičce.


Older Post Newer Post